مقایسه داکت سقفی گری و داکت سقفی جنرال گلد با داکت میلون

در دنیای امروزی مردم برای فرار از گرمای سوزان تابستان به سراغ سیستم‌های سرمایشی می‌روند. در بین سیستم‌های سرمایشی کولر گازی‌ها بیشترین کاربرد را در میان کاربران داشته و محبوبیت خاصی دارد. در این میان کمپانی‌های سازنده گری با جنرال گلد از محبوبیت بسیار بالایی در تمام دنیا و بازار ایران بهره می‌برد. کمپانی‌های گری و جنرال گلد کولر گازی‌های خود را در انواع مدل نظیر ایستاده، دیواری و داکت‌های سقفی طراحی کرده‌اند.

آیا داکت‌های سقفی گری بهتر است یا داکت سقفی جنرال گلد؟ مزایا و معایب داکت‌های سقفی گری با جنرال گلد شامل چه مواردی است؟ آیا داکت‌های سقفی ایرانی میلون در حد کیفیت داکت‌های گری و جنرال گلد می‌باشد؟ قیمت داکت‌های جنرال گلد با گری مناسب‌تر بوده یا قیمت داکت‌ میلون؟ در این مقاله ما به بررسی کردن تخصصی داکت‌های سقفی جنرال گلد با داکت سقفی گری و تفاوت‌های این دو محصول با هم پرداخته‌ایم.

در ضمن در میان این کمپانی‌های مشهور در کشور ایران کمپانی میلون با عرضه کولر گازی‌های میلون با بهترین کیفیت تمام کاربران را متحیر ساخته است. شما با مطالعه این مقاله به جواب تمام سوالات فوق پی برده و ارزش کالای ایرانی را با توجه ویژگی‌های آن نسبت به سایر برندها بیشتر درک می‌کنید. در این مقاله به شرح کاملی در مورد برند میلون و داکت‌های آن پرداخته تا شما متوجه کیفیت عالی آن در سطح جهانی شده و نیاز به داکت‌های اسپلیت خارجی نداشته باشید.

داکت سقفی 24 هزار گری چه امکاناتی دارد؟

کمپانی گری یک برند چینی بوده که در عرصه کولر گازی از محبوبیت بالایی برخوردار می‌باشد. در واقع کمپانی گری بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین شرکت تولید سیستم تهویه مطبوع در جهان بوده که در سال 1991 تاسیس شد. گری این برند محبوب دنیای تکنولوژی کولر گازی‌های خود را در انواع مدل کولر گازی دیواری، داکت سقفی و ایستاده طراحی کرده است. به این شیوه با طراحی‌های متنوع سطح کاربری کولر گازی‌های گری ارتقا یافته تا کاربران بتوانند در هر فضایی نظیر اماکن ورزشی، رستوران، مطب‌ها، آپارتمان و… از وجود آن بهره مند باشند.

داکت‌های سقفی گری یکی از پر کاربردترین کولر گازی‌های این برند پر آوازه چینی بوده که درون سقف‌های کاذب جا می‌گیرد. کولر گازی‌های داکت گری به دو دسته تقسیم می‌شوند:

1 – اسپلیت کاستی گری:

یکی از بارزترین و پرکاربردترین داکت‌های سقفی گری اسپلیت کاستی می‌باشد. محل قرارگیری اسپلیت کاستی گری داخل سقف‌های کاذب می‌باشد. به این شکل کندانسور خارجی مانند کولر گازی‌های دیواری در خارج از محیط قرار می‌گیرد. پنل Evaporator آن نیز به وسیله لوله رابط مسی به دستگاه خارجی کندانسور متصل می‌شود. به این شیوه با طراحی زیبای آن و جا گرفتن در سقف هیچ فضایی را اشغال نکرده و مهمان‌ها نیز متوجه حضور کولر گازی در سالن شما نمی‌شوند.

2 – داکت اسپلیت کانالی گری:

اقتصادی‌ و به صرفه‌ترین سیستم تهویه مطبوع هوا داکت‌های اسپلیت کانالی گری در کل جهان می‌باشد. این داکت کانالی از دو قسمت یونیت خارجی ( کندانسور و کمپرسور ) و یونیت داخلی ( هواساز که محل قرار گیری آن سقف‌های کاذب می‌باشد ) تشکیل شده است. یونیت خارجی و یونیت داخلی این داکت‌ها به وسیله لوله مسی به هم متصل می‌شوند. یونیت داخلی از طریق کانال‌های مذکور هوای سرد‌ و گرم را به داخل سالن شما هدایت می‌کند.

12 مزیت‌ اصلی داکت‌های گری

✔️ کارکرد فن در حالت‌های مختلف

✔️ قابلیت اتصال به کویل آب گرم جهت تامین گرمایش

✔️ امکان تهویه جندین فضا فقط با یک دستگاه

✔️ پشتیبانی از موتورهای اینورتر

✔️ امکان 60 درصد صرفه جویی در برق به لطف فناوری اینورتر

✔️ امکان تهویه چندین فضا جهت سرمایش و گرمایش به لطف کانال هوا

✔️ استفاده از گاز مبرد و سازگار با محیط زیست

✔️ امکان تامین هوای تازه با Fresh Air توسط کانال‌های هوای تازه

✔️ صدای آرام به لطف فن‌های پلاستیکی

✔️ وجود ترموستات‌های کنترل با قابلیت برنامه ریزی هفتگی

✔️ ابعاد مناسب با وزن کم

✔️ مجهز به فیلتر شستشو و فیلتر ضد قارچ

✔️ مصرف سوخت بهینه

4 معایب داکت‌های سقفی گری

❌ وجود صدای بلند در اتاق خواب‌ها

❌ نیاز به سقف کاذب و هزینه بالا برای تامین سقف کاذب در صورت نبود سقف

❌ عدم کنترل زوم ( هم دما شدن تمام فضاهای منزل )

❌ قیمت داکت که به نسبت کولر گازی‌های داکت میلون بیشتر می‌باشد

داکت‌ سقفی 24 هزار جنرال گلد از چه امکاناتی برخوردار است؟

یکی از مشهورترین کمپانی‌های ساخت کولر گازی کمپانی جنرال گلد می‌باشد.جنرال گلد یک کمپانی آمریکایی بوده که در صنعت الکترونیکی سابقه درخشانی دارد. بنابراین به لطف سابقه درخشان این کمپانی مردمان زیادی از کولر گازی‌‌‌های جنرال گلد استقبال می‌کنند. جنرال گلد کولر گازی‌های مدرن خود را در انواع طرح دیواری، ایستاده و داکت سقفی طراحی کرده است.

کولر گازی‌های جنرال گلد مجهز به قدرت‌های مختلفی بوده تا به لطف آن بتوان در هر مکانی از وجود آن بهره برد. قیمت داکت‌های سقفی جنرال گلد با توجه به کیفیت آن در میان کولر‌های رده بالا بوده و هر کسی توان خرید داکت را ندارد. داکت‌های سقفی جنرال گلد مجهز به دو نوع داکت‌های اینورتر و داکت‌های معمولی بوده که هر کدام ویژگی‌های بارزی را پشتیبانی می‌کنند.

داکت‌های سقفی جنرال گلد نیز همانند سایر داکت‌ها به دو نوع اسپلیت کاستی جنرال گلد و داکت اسپلیت کانالی تقسیم می‌شود. طریقه ‌کار و اجزای آن نیز مانند داکت‌های گری می‌باشد. داکت‌های سقفی جنرال گلد در داخل سقف‌های کاذب قرار گرفته و با عملکرد مثبت خود تمام بخش‌های منزل شما را خنک می‌کند. با توجه به محل قرار گیری داکت‌های جنرال گلد هیچ فضایی را اشغال نکرده و گزینه ایده‌ آلی برای منازل آپارتمانی می‌باشد.

مزایای داکت سقفی جنرال گلد

پشتیبانی از حالت‌های سرد و گرم در داکت‌های جنرال گلد

✅ سیستم گرمایشی این داکت‌ها قادر بوده از کویل آبگرمکن موتور خانه یا پکیج جهت تامین هوای گرم استفاده کند.

✅ مصرف بسیار پایین

✅ صدای فوق‌العاده کم در سالن‌های بزرگ

✅ مجهز به فیلترهای قابل شستشو

✅ طراحی مدرن و فوق‌العاده آن

✅ پرتاب هوا در 4 جهت

✅ کنترل از راه دور

معایب داکت‌ سقفی جنرال گلد

❌ قیمت بالا

❌ نامناسب برای سالن‌های کوچک به دلیل صدای آن

❌ عدم کنترل زوم یعنی تمام فضاهای سالن شما را یک دست هم دما می‌کند

❌ با توجه به سقفی بودن این داکت‌ها نیازمند سقف‌های کاذب و صرف هزینه در صورت نبود سقف کاذب

داکت (سقفی) اسپلیت 24 هزار میلون از چه امکاناتی برخوردار است؟

کمپانی میلون در راستای پیشرفت علم و تکنولوژی اقدام به ساخت داکت‌های اسپلیت با کیفیت و کارآمد کرده است تا با کارایی و عملکرد بالای محصولاتش نیاز‌های کاربران خود را رفع کند.

داکت اینورتر میلون شامل :

✅ داکت اسپلیت 36000

✅ داکت اسپلیت 24000

✅ داکت اسپلیت 36000

از جمله محصولات با کیفیت و کاربردی است که توسط این کمپانی بزرگ تولید و روانه‌ی بازار شده است. محصولات کمپانی میلون در یک کارخانه‌ی بزرگ در شهرستان بانه با بالاترین سطح کیفیت تولید و با ورود به بازار فروش به دست کاربران می‌رسد.

کمپانی میلون با داکت‌های اسپلیت کاربردی خود هوای خنک و دلنشینی را در گرمای سخت تابستان در فضای داخلی خانه‌های شما پخش می‌کند تا اعضای خانواده‌تان لحظات آرامش بخش و بدون دغدغه‌ای را بگذرانند. هوای تصفیه شده‌ای که از این داکت‌های اسپلیت پخش می‌شود نگرانی شما را بابت بیماری آلرژیک فرزندتان رفع می‌کند زیرا شما مطمئن هستید که هوای خنکی که از داکت اسپلیت بیرون می‌آید بدون هیچ گونه گرد، غبار و مواد آلرژیک می‌باشد. علاوه بر پخش هوای خنک داکت‌های اسپلیت کمپانی میلون مجهز به سیستم گرمایشی نیز می‌باشند تا در سرمای زمستان شما را با پخش هوای گرم از بیماری سرماخوردگی محفوظ بدارند.

مزایای داکت‌های اسپلیت میلون :

✅ موتور اسکرال کوپلند

✅ موتور روتاری

✅ میدل استاتیک (فن 3 حالته) شامل لو استاتیک، مید استاتیک و های استاتیک

✅ گاز مبرد خنک کننده R410a

✅ قابلیت سرمایشی و گرمایشی (دارای هیت پمپ)

✅ سازگار با برق تک فاز

✅ کارایی مناسب در متراژ‌های بالا

✅ دارای دو نوع ریموت کنترل شامل ریموت کنترل دیواری و ریموت کنترل از راه دور

✅ مجهز بودن به فیلتر تصفیه‌ی هوا

✅ کم مصرف بودن از نظر انرژی

✅ تولید صدای کم در حین فعال بودن

✅ دارای یونیت داخلی، دریچه و یونیت خارجی

✅ دارای ضمانت نامه 5 ساله و خدمات 12 ماهه قطعات

بنابراین با وجود این قابلیت‌های کاربردی داکت‌های اسپلیت میلون ز محصولات کاربردی و با کیفیت برند میلون می‌باشند که با توانایی‌های خود هر آنچه که شما از یک داکت انتظار دارید را برایتان فراهم می‌آورند.