نصب داکت اسپلیت به چه صورتی می‌باشد؟

نصب داکت اسپلیت یکی از کارهای مهمی است که باید توسط کارشناسان نصب و یا متخصصین انجام شود. داکت اسپلیت یکی از وسیله‌های فوق‌العاده کاربردی برای بهره مندی از هوای خنک و مطبوع می‌باشد که امروزه در بازار فروش با هزینه‌ی مناسب و عملکرد عالی در اختیار طرفداران این محصول قرار می‌گیرد. داکت اسپلیت در ساختار خود به سیستم سرمایشی و سیستم گرمایشی کارآمد مجهز شده است تا در فصل تابستان و فصل زمستان برای شما کارایی خود را به نمایش بگذارد.

داکت اسپلیت از اجزای مختلفی ساخته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کندانسور یا یونیت خارجی
  • هواساز یا یونیت داخلی
  • لوله‌های مسی
  • کانال‌های انتقال هوای عایق بندی شده به نام ()

راه اندازی داکت اسپلیت در داخل ساختمان‌ها، هتل‌ها و مجتمع‌ها بسیار هوشمندانه و دقیق می‌باشد زیرا داکت اسپلیت در داخل سقف کاذب صورت می‌گیرد و در فضای داخلی جایی را اشغال نمی‌کند و شما می‌توانید از تمام گوشه و کناره‌های محیط به بهترین نحو بهره بگیرید.

نکته مهم: برای نصب بهتر است قبل از اتمام کار پروژه ساختمان سازی اقدام کنید.

نکاتی درباره‌ی نصب داکت اسپلیت در داخل سقف کاذب

راه اندازی داکت اسپلیت داخل سقف کاذب نیازمند افراد متخصص و کاربلد می‌باشد تا دستگاه تهویه عملکرد و کارایی خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش کاربران خود بگذارد و آن‌ها را با هوای خنک و مطبوع خود خشنود کند.

همان طور که گفتیم یونیت داخلی یا هواساز، لوله‌های مسی و کانال‌های انتقال دهنده‌ی هوا در داخل سقف کاذب به صورت توکار جاسازی می‌شوند اما در این میان باید به محل قرار گیری و نصب هواساز توجه ویژه کنید زیرا قسمت هواساز در حین فعالیت صداهایی را از خود تولید می‌کند که ممکن است شنیده شدن آن‌ها برای کاربران خوشایند نباشد. بنابراین هنگام نصب شما باید از قرار دادن یونیت داخلی یا هواساز کنار اتاق خواب‌ها، اتاق مطالعه و اتاق نشیمن خودداری کنید.

بین یونیت داخلی و یونیت خارجی لوله‌هایی مسی قرار می‌گیرد که وظیفه‌ی ارتباط این دو قسمت را برعهده دارند. لوله‌های مسی از یونیت خارجی به سمت یونیت داخلی کشیده می‌شوند سپس از یونیت داخلی هم کانال‌های عایق بندی شده با قابلیت انعطاف پذیری به سایر نقاط یک واحد از یک ساختمان یا یک سالن کشیده می‌شوند تا در نهایت هوای خنک یا هوای گرم را از طریق دریچه‌های مخصوص خود در محیط پخش کنند.

چطور کارشناس نصب حرفه‌ای داکت اسپلیت پیدا کنیم؟

همیشه از فروشگاه‌هایی اقدام به خرید داکت اسپلیت کنید که شرایطی نظیر گارانتی و نصب توسط کارشناس را داشته باشند. به این صورت وقت شما برای پیدا کردن کارشناس حرفه‌ای و کار بلد تلف نمی‌شود. برند میلون که در زمینه تولید داکت اسپلیت‌های باکیفیت فعالیت می‌کند از یک تیم حرفه‌ای برای راه اندازی داکت اسپلیت کمک می‌گیرد تا در کم‌ترین زمان با شیوه ای مدرن بتوانید داکت اسپلیت خود را نصب کنید.

جمع بندی

در این مقاله بوکو کالا شما را با محل نصب و نکاتی درباره‌ی راه اندازی داکت اسپلیت آشنا کردیم، همان طور که متوجه شدید نصب و راه اندازی داکت اسپلیت نیازمند افراد متخصصی است که در زمینه‌ی راه اندازی داکت اسپلیت سررشته دارند. علاوه بر این متوجه شدید که راه اندازی داکت اسپلیت در داخل سقف کاذب و اشغال نکردن فضا به شما فرصت می‌دهد تا دکوراسیون خود را مطابق با میل خود انجام دهید و از قرار دادن وسایل در تمام قسمت‌ها و کناره‌ها لذت ببرید.