چه کولری برای برج‌ها مناسب است؟

انتخاب کولر مناسب برای برج ها توسط مهندسین و افرادی که کار ساختمانی انجام می دهند یک دغدغه مهم به حساب می‌آید. در این مقاله بوکو کالا برای افرادی که مشغول برج سازی و ساخت و ساز ساختمان‌های بلند و بزرگ هستند مطالبی را در مورد نحوه‌ی خنک کردن فضای داخلی ساختمان‌ها می‌نویسیم. معمولا برج‌ها و ساختمان‌های بلند به دلیل داشتن طبقات بسیار دارای رفت و آمد و ساکنین زیادی است بنابراین یکی از امکاناتی که باید برای این افراد فراهم شود تولید هوای خنک و دلنشین در تمام قسمت‌های برج است.

در زمان‌های قدیم برای خنک سازی یک ساختمان از کولر‌های آبی استفاده می‌کردند اما به دلیل اینکه باید کانال‌هایی را از طبقات بالا به پایین برای انتقال هوای خنک می‌کشیدند دردسرهای زیادی را متحول می‌شدند. امروزه به دلیل پیشرفت علم و تکنولوژی کولر‌های آبی جای خود را به کولر‌های گازی داده‌اند تا کاربران از رفاه و آسایش بیشتری برخوردار باشند.

بنابراین اگر ساختمان شما بیشتر از یک طبقه است بهتر است فکر کولرهای آبی را از سر بیرون کنید. زیرا فضای بیشتری را اشغال می کنند و هر کدام دردسرهای زیادی را برایتان ایجاد می‌کند.

کولر گازی انواع مختلفی دارد که ما از میان آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم که از کولر گازی داکت اسپلیت استفاده کنید. در ادامه‌ی مطلب بوکو کالا شما را با عملکرد و مزیت‌های این مدل از کولر گازی آشنا می‌کنیم پس تا پایان مطلب لطفا با ما همراه باشید.

چطور تمام بخش های برج را خنک کنیم؟

داکت اسپلیت یکی از انواع کولر‌های گازی به شما می‌آید که با کارایی و عملکرد بالایش توانسته محبوبیت زیادی را در میان برج‌سازان سراسر دنیا به دست آورد. داکت اسپلیت که به کولر گازی کانالی هم معروف است به دلیل مجهز بودن به اینورتر هم مصرف انرژی کمتری دارد و هم عملکرد بالایی را دارا می‌باشد. کولر گازی داکت اسپلیت مجهز به سیستم سرمایشی بسیار قدرتمندی است تا در فصل‌های گرم سال مانند تابستان هوایی دلنشین و خنک را در فضای اطراف ساکنین برج‌ها پخش کند.

کولر گازی داکت اسپلیت در بالای سقف کاذب نصب می‌شود و کانال‌ کشی‌های مربوط به آن هم همان‌جا می‌باشد در نتیجه این نوع وسیله‌ی خنک کننده هیچ گونه فضایی را به خود اختصاص نمی‌دهد و شما می‌توانید تمام قسمت‌های اتاق‌ها را در اختیار داشته باشید. سیستم کانال کشی آن به طوری انجام می‌گیرد که شما در هر قسمت فضای داخلی آپارتمان مانند سالن پذیرائی، آشپزخانه، اتاق‌ها و راهروها از هوای خنک بهره مند باشید.

در فصل زمستان ساکنین برج‌ خود را با هوای کولر گازی داکت اسپلیت گرم کنید

یکی از مزیت‌های ویژه‌ی کولر گازی داکت اسپلیت سقفی مجهز بودن به سیستم گرمایشی می‌باشد، این سیستم گرمایشی با تولید هوای گرم در فصل زمستان شما را از استفاده‌ی سایر وسایل گرمایشی دیگر بی نیاز می‌کند.

در واقع شما می‌توانید با استفاده از اتصال لوله گرم داکت اسپلیت به آب گرمکن یا پکیج از سیستم گرمایشی کولر گازی داکت اسپلیت خود نیز استفاده کنید.

5 دلیل که باید کولر گازی داکت اسپلیت را در برج ها استفاده کنید

انتخاب داکت اسپلیت مناسب برای دریافت کارایی و عملکرد بالا نیازمند توجه به نکاتی است که باید حتما در هنگام خرید در نظر گرفته شوند، از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

1 – کولرهای گازی داکت اسپلیت در ظرفیت‌های متفاوتی تولید می‌شوند، که شامل ظرفیت‌های 12000، 18000، 24000 و 30000 می‌باشند.

2 – قبل از خرید کولر گازی باید به متراژ محل مورد نظر توجه کنید تا بدانید چه ظرفیتی از کولر گازی می‌تواند پاسخگوی آن محل باشد.

3 – کولر گازی داکت اسپلیت از نظر مصرف انرژی بسیار به صرفه می‌باشد یعنی هنگام استفاده‌ی طولانی مدت انرژی مصرفی زیادی را نسبت به سایر محصولات خنک کننده مصرف نمی‌کند.

4 – کولر‌های داکت اسپلیت هر کدام مختص یک شرایط آب‌ و هوایی هستند، بنابراین با توجه به کلاس آب و هوایی که به آن مجهز شده اند برای مناطق خاصی عملکرد عالی را از خود نشان می‌دهند.

5 – به دلیل اینکه داکت اسپلیت فضایی را در دکور شما اشغال نمی‌کند می‌توانید دیزاین فضا را لوکس‌تر جلوه دهید.

جمع بندی کولر مناسب برای برج ها

هنگام بالا بردن طبقات یک برج و افزایش ارتفاع ساختمان باید به امکانات داخلی آن، که در اختیار ساکنینش قرار می‌گیرد توجه ویژه به عمل آورد. یکی از این امکانات سیستم سرمایشی و گرمایشی تمام قسمت‌های فضای داخلی یک برج است که ساکنین در آن‌ها رفت و آمد دارند. استفاده از کولر گازی داکت اسپلیت یکی از امکانات منحصر به فرد و کاربردی است که آرامش و رفاه را در فصل‌های گرم و فصل‌های سرد سال با استفاده از سیستم سرمایشی و سیستم گرمایشی پیشرفته‌ی خود برای افراد داخل برج فراهم می‌کند.